Для чого вам потрібен лічильник?

Для чого вам потрібен лічильник?

Запаси питної води є обмеженими.  Ми докладаємо багато зусиль для того, щоб зберегти та навчити людей економити наш найцінніший ресурс – воду.  Саме тому використання лічильників води є необхідною складовою для майбутнього водопостачання та споживання, оскільки  спонукає людей використовувати воду раціонально.

Лічильник води – на сьогодні є необхідною частиною водозабезпечення нашого помешкання. Основна перевага лічильника води – сприяння економії водоспоживання та здійснення контролю за СВОЇМИ витратами.

Згідно з законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017р. всі житлові та нежитлові будівлі мають бути оснащені вузлами комерційного обліку води.

Загалом цим Законом передбачено обов’язкове встановлення:

  • вузлів комерційного обліку (загальнобудинкових) приладів обліку гарячої та холодної води для житлових будинків;
  • та вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників) для обліку індивідуального обліку споживання води.

Також відповідно змінам №1 до ДБН В.2.5-64:2012, які набрали чинності 01.02.2019 року, пункт 13.1. викладено в наступній редакції: «для будинків, будівель або споруд, які будуються, реконструюються, реставруються, технічно переоснащуються та капітально ремонтуються, з гарячим і/або холодним водопроводом треба передбачати вузли комерційного та розподільчого обліку витрат води з засобами обліку холодної та гарячої води, параметри яких повинні відповідати ДСТУ EN 14154-1, ДСТУ 3580, технічному регламенту щодо суттєвих вимог до вимірювальної техніки та бути обладнаними пристроями для зняття інформації, передачі її на диспетчерський пункт, диспетчеризації».

Сучасні прилади обліку води, широко використовуються як на виробництві, так і в побутовій сфері. З допомогою цих пристроїв вдається налагодити надійний контроль витрати рідини в магістралях холодного і гарячого водопостачання.

Лічильник води – достовірний та правдивий засіб обліку, що фіксує плату за фактично спожиту воду.

Вимоги при виборі та улаштуванні засобів обліку

Вибір засобів обліку:

Засіб обліку води повинен відповідати вимогам Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, та мати:

  • гарантований антимагнітний захист та/або датчик використання магніту з дистанційною передачею сигналу про втручання в роботу приладу;
  • захист від сторонніх втручань;
  • мати опцію для дистанційного зняття показів;
  • міжповірочний інтервал – не менше 4 років;
  • термін експлуатації – не менше 12 років.

 

Ми працюємо тільки з перевіреними виробниками та завжди гарантуємо якість нашої продукції та послуг.

Як правильно встановити лічильник води у квартирі?

  • Насамперед необхідно визначити кількість приладів обліку, які потрібно встановити. Оскільки, при умові централізованого гарячого водопостачання встановлюються 2 прилади обліку — окремо на холодну та гарячу воду, у деяких квартирах воду подають з різних стояків для кухні та ванни, тому необхідно встановлювати 2 пари лічильників.